1. Yıl Özel Sayımızda Bize Destek Veren Herkese Teşekkürlerimizi Sunarız...

Okumadan, okumanın kölesi olmadan yazmanın efendisi olunmaz. Edebiyat Vakti dergisi de bu alanda bir eksikliği doldurmak ve ilmi gelecek nesillere aktarmak için kurulmuş ve bu çizgide devam etmeye çalışan bir oluşumdur. Dergimiz Kasım 2017 yılında internet dergisi olarak kurulmuştur. Bugün internet hayatın her alanında, hepimizin evinde, telefonunda… Her bilgiye, yazıya, konuya ve daha birçok şeye rahatlıkla ulaşılabilmekteyiz. Biz de bu imkânlar dâhilinde e-dergi olarak yayın hayatına geçmiş bulunmaktayız. Şiire, öyküye, kültüre, yazılara; okumaya, yazmaya herkes ulaşabilsin; okuyup yazabilsin diye dergimiz teknolojinin de imkânlarını kullanarak hizmet vermeye devam edecektir.

İlk sayımıza röportaj ve şiiriyle destek olan, bu kültür hamlemizde bizi yalnız bırakmayan Sayın Prof. Dr. Cemal Kurnaz’a teşekkürü borç biliriz. “Divan Şiirine İçeriden Bakmak” röportajını Emrah Aydemir ve Cengiz Sarışen yaptı.

Şiirde Oyhan Hasan Bıldırki, Selda Öztürk, Harun Sarıgül, Mustafa Bayar, Nida Kolay, Sıddıka Zeynep Bozkuş, İsmail Giray, Hasene Gün, Begümhan Varlık, Mehmet Daldal, Cansel Mutlu, Tuğba Taşova, Harun Ceylan, Murat Arısoy, Mahmut Topbaşlı, Yrd. Doç. Dr. Bülent Kaya, Metin Arpacı, Gökhan Din, Dilan Karakaya, 

Denemede Zeliha Şevik, Merve Altın, Ferah Dönmez, Emrah Kirişçi, Ahmet Demir, 

Gezi yazısında Yrd. Doç. Dr. Bülent Kaya,

Makalede Salih Kalkan ve Harun Ceylan,

Hikâyede Selda Öztürk, Muhammet Yasin Çakır, Selin Sabcıoğlu, Kaya Türkoğlu,

Hat yazılarında Kadriye Özkul ve Merve Yıldız

Bunlarla beraber, dergimize yayımlanması için gönderilen fakat bizim yer veremediğimiz 400’e yakın şiir, hikâye, deneme vb. eserlerin sahiplerine de teşekkürü borç biliriz. 

Dergimizde yer almasa da edebiyatvakti.com üzerinden, dergimizin yayına girdiği ilk günden beri kalemiyle bizi güçlendiren ve 400’e yakın yazı neşreden yazarımız Sayın Ömer Faruk Hüsmüllü’ye ayrıca teşekkür ederiz.

Edebiyat Vakti Ailesi


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


BUNLARI DA GÖRMEK İSTEYEBİLİRSİN!

Facebook Yorumları