"Uyuma Mehmedim Uyuma"... / "Kitapsız büyüyen çocuk, susuz büyüyen ağaca benzer"...

KİTAP KURDU

KİTAP KURDU

"Kitapsız büyüyen çocuk, susuz büyüyen ağaca benzer"

Yazan-yöneten: İshak 2. Tekgül

Tür                   : Çocuk Oyunu

Reji ast             : Serkan kaya

Süresi                : 50 dk

Yaş seviyesi      : 6 ve 12

Oyuncular       : Yusuf: Görkem Çetin, Celal Murat Usanmaz, Mehtap Maman Çöklü, Serkan Kaya, Özlem İkiler

Konu                : "Kitap okumayı sevmeyen Yusuf, ödevini yapmak için kütüphaneye gitmek ve bir kitap okuyup özetini çıkarmak zorundadır. Çok sıkıcı bir yer olarak hayal ettiği kütüphane ona bambaşka bir dünyanın kapılarını aralar... Yusuf'u karşılayan kütüphaneci sıradışı bir insandır... Her kitabın bir kokusu, bir müziği olduğundan bahseden kütüphaneci, ona nasıl okuması gerektiğini de anlatır... Oyunda okumak istemediğimizde gözümüzde büyüyen kitapların nasıl küçülüverdiği gösterilir... Yusuf'un severek okuduğu bu hikayeyi onunla birlikte yaşarız... Kitap bittiğinde Yusuf artık artık tam bir kitap kurdu olmuştur..."


Gün Saat ve Yer

Gün :19 Nisan 2018, Perşembe

Saat: Başlangıç: 13:00 - Bitiş: 14:00

Yer : Gençlik Parkı Tiyatro Salonu

VATAN İÇİN

VATAN İÇİN

"Uyuma Mehmedim Uyuma"

Yazan-yöneten: Mehmet Tahir İkiler

Oyuncular       : Ömer Faruk NAS, Görkem ÇETİN, Serkan YAŞAR,  Azer can okutan, Ali SAĞ, İshak 2. Tekgül, Erdinç ÖCAL, Kadir ÇÖKLÜ, Mehmet Tahir ikiler,Serkan KAYA, Celal Murat USANMAZ, Korhan Enis Yavuz, Gülay ÇETİN, Özlem İKİLER, Şevket ÇETİN, Abdullah GÜREL, Mehtap MAMAN ÇÖKLÜ,  Hasan ERTEN, Şahset BERBER

Konu                : "Milletimizin her ferdi şartların en zor olduğu anlarda bile üstün cesareti, sabır ve metanetiyle Vatan için seve,seve peygamber ocağına koşmuştur. Mehmetçiğimiz hiçbir mazeretin ardına saklanmaksızın, Allahuekber dağlarının üç bin rakımlı geçitlerinde ısı sıfırın altında otuz derecelerde olmasına rağmen vatanına ve istiklaline kastedenlere karşı çelikten sinesini siper etmiştir. Sarıkamış'ta Büyük kayıplar verilse de vatan uğruna çıkılan bu yoldan bir adım bile geri adım atmamış direniş ve mücadele azminin üstünlüğünü bizlere miras bırakmıştır. Şehitlik mertebesine ulaşan vatan evlatları Türk Milletinin bağrına defnedilmiştir. Sarıkamış’ta yaşananlar, bizlere birer ibrettir. Vatan topraklarımızın en güçlü biçimde bugünlere gelmesinde emeği geçen bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, onların aziz hatırası önünde saygıyla eğilip sizleri bu destanı izlemeye davet ediyoruz"


Gün Saat ve Yer

Gün : 20 Nisan 2018, Cuma

Saat: Başlangıç: 14:00 - Bitiş: 16:00

Yer : Gençlik Parkı Tiyatro Salonu

Kaynak:

www.ankara.bel.tr

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


BUNLARI DA GÖRMEK İSTEYEBİLİRSİN!

Facebook Yorumları