Aşk kapıyı ansızın çalar...

İLK GÖRÜŞTE AŞK - 2

Edward, akşam Steven ile buluşmak üzere evinden çıktı. Arabası ile R & H Cafe Gallery restorana geldi. Gerçekten hoş bir restorandı. Steven ile buluştuklarında önemli bir şeyler konuşacaklarsa bu kafeye gelirlerdi. Her zaman oturdukları masaya geçerek arkadaşı Steven'ı beklemeye başladı.

Çok geçmeden Steven gelmişti. Kapıda bir kızla görüşüyordu. Çok alımlı ve hoş bir kızdı. Edward uzaktan onları izliyordu. İçinden Steven beni bu kız ile mutlaka tanıştırmalı, diye geçiyordu. Konuşmaları bitince, kıza selam vererek Edward' ın yanına doğru ilerledi.

Masaya geldiğinde iki dost sıkıca sarıldılar. Ne zamandır görüşemiyorlardı. Kısa bir selamlaşmanın ardından Edward dayanamayıp,

- Steven, konuştuğun kız kimdi?

- Sally, liseden arkadaşım.

- Hoş kızmış.

- Ne zamandır kimseyi beğenmiyordun. Bana sorduğuna göre, Sally seni gerçekten etkilemiş olmalı.

- Bu kızın doğal ve içten bir duruşu var. Etkilenmedim dersem yalan olur.

- Onunla tanıştırmamı ister misin?

- Elbette isterim dostum,

O gün Edward ve Sally tanışırlar. Daha sonraki günler de ise, Edward onu hep uzaktan izlerdi ta ki Steven'ın doğum günü partisi olana kadar.

Siparişlerini veren dostların konuşmaları tekrar iş hayatına döndü. Steven arkadaşının birden işsiz kalmasına üzülmüştü. Ona;

- Edward, o işten çıkman bir bakıma iyi olmuş. Sen orada mutlu değildin. Kendini bu konu hakkında daha fazla sıkmamalısın.

-Doğru söylüyorsun Steven, öyleydi. Fakat ne işle uğraşacağımı bende bilemiyorum. Aklımda da bir şey yok. Orada en azından bir şeylerle uğraşıyordum.

- Babamla konuştum. Yakın bir arkadaşının şoförü işi bırakmış. Çok ta iyi bir maaş verirler. Ne dersin? Babam arkadaşıyla senin için görüşsün mü?

- Olur aslında, tam benlik iş, araba kullanmayı çok severim biliyorsun.

- İşte buuu! Senin de bu fikri sevmene çok sevindim. Hemen babamla konuşacağım dostum,

- Steven, Sen gerçek bir dostsun biliyorsun değil mi?

- Evet öyleyim dostum 

 


interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


BUNLARI DA GÖRMEK İSTEYEBİLİRSİN!

Facebook Yorumları