Teşhis edilen zanlılar bilinen ilk adreslerinde bulunamadığından aramalar derinleştirilmişti. Kaçan zanlılar iki hafta içerisinde polis tarafından yakalanarak, sorgulanmak üzere merkeze götürüldü.

SORGULAMA VE HURDALIK ARAŞTIRMASI

SORGU 16

Teşhis edilen zanlılar bilinen ilk adreslerinde bulunamadığından aramalar derinleştirilmişti. Kaçan zanlılar iki hafta içerisinde polis tarafından yakalanarak, sorgulanmak üzere merkeze götürüldü.

Sorgulama sonucunda zanlıların amaçlarının sadece para olduğu anlaşıldı. Yakalanan kişilerin mafya ile herhangi bir bağlantıları yoktu. Sadece ufak tefek kapkaç olaylarından sabıkaları vardı. Sorguda başta suçlarını itiraf etmek istemediler. Kanıtlar karşısında mecburen konuşmak zorunda kaldılar. Zanlıların özellikle kaçakçılık işi ile uğraşmayan kişilerden seçilmişti. Böylelikle yakalansalar bile herhangi bir şey anlatamayacaklardı.

İkilinin verdiği ifadeye göre birkaç ay önce tanımadıkları bir adam yanlarına gelerek; “Size bir iş yaptıracağım. Karşılığında da iş başlamadan ve iş bitince iyi para vereceğim.” demişti. Onlarda işin nasıl bir iş olduğunu sormuşlar. O da “Merak etmeyin. Çok basit bir iş, sizin için hiçbir tehlikesi olmayacak.” diyerek onları ikna etmişti.

Beklenen gün geldiğinde ise onları tekrar bulmuş, işi anlatarak paranın yarısını vermiş.Paranın yarısının peşin gelmesi adamların işe hemen atılmasına sebep olmuş tabi.Paranın diğer yarısını ise önlerini kesecekleri arabanın şoförü oyaladıktan sonra alacaklardı. Onlarla arabada bulunan ve olay karışıncaya kadar gizlenen adamların kızları kaçırmasıyla, onlarda hızla olay mahallinden uzaklaşmışlardı.Olay yerinin biraz ilerisinde bekleyen bir gençten paranın geri kalan kısmını almışlardı. Genç adam onlara çenelerini kapamalarını ve ortadan kaybolmalarını söylemişti. Onlarda işin ciddiyetinden korkarak saklanmaya karar vermişlerdi.

Polis bu bilgiyle, hemen ikiliye para verdiği söylenen kişiyi teşhis etmek için robot resim çizdirdi. Söylenen yerde kamera olup olmadığını kontrol için bir ekip görevlendirildi.

Söylenen yerde güvenlik kamerası bulunmuyordu. Robot resimde, sabıkalı fotoğraflarıyla eşleşmedi. Zanlıların verdiği ifadeye göre onlara parayı veren genç, 18 yaşında bile değildi. Yine kendileri ile bağlantısı olmayan birini kullanmışlardı.

HURDACI 17

Olay iyice karışık bir hal almıştı. Olayı kaçakçılık büro da takip ediyordu. İkizlerin kaçırıldığı gün olaya karışan ve teşhis edilip şubeye götüren zanlıların kullandığı araç hurdaların parçalara ayrıldığı bir otoparka bırakılmıştı. Araba şans eseri henüz hurdaya dönüştürülüp parçalanmamıştı. Polis otopark sahibine bilgi verdikten sonra hemen aracı incelemeye başladı. Arabada kalan ve ikizleri kaçıran iki kişinin parmak izi arandı. Fakat herhangi bir parmak izine ulaşılamadı. Fakat arka koltukta araya sıkışmış bir de küçük bir çakmak buldular. Çakmağın üzerinde ünlü bir gece kulübünün arması vardı. Gece kulübünün sahibi olan, Bay Charles hakkında birkaç defa kaçakçılık yaptığına dair ihbar gelmişti. Polis hakkında arama kararı çıkarmış, fakat delil yetersizliğinden hep aklanmıştı. 

Bu kaçırılma olayında onun parmağı var gibi duruyordu. Polis onu da takibe almıştı. Her ihtimali değerlendirmek zorundaydılar. 


 


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


BUNLARI DA GÖRMEK İSTEYEBİLİRSİN!

Facebook Yorumları