Saat öğlene geliyordu. Polisler evin dışında bir arabadan Watsonların telefonlarını dinlemekteydiler. Beklenen telefon gelmişti.

BEKLENEN TELEFON & UMUT IŞIĞI

BEKLENEN TELEFON 18

Saat öğlene geliyordu. Polisler evin dışında bir arabadan Watsonların telefonlarını dinlemekteydiler. Beklenen telefon gelmişti. 

Evin hizmetlisi telefonu açmıştı. Telefondaki kişi,

- Buyurun, Watson ailesinin evi,

- Bay Carlos’ u telefona ver.

- Kim arıyor efendim.

- Kim olduğum önemli değil, sen dediğimi yap.

Hizmetli koşarak Bay Carlos’ un odasına gitti. 

Hizmetli:

-Beyefendi telefonda sizinle görüşmek isteyen biri var.

Bay Carlos heyecanla, telefonu hemen bana ver demişti. Telefonu aldığında,

- Alo, kimsiniz?

- Telefonlara sizin bakacağınızı düşünmüştüm. Yoksa kızlarınızı unuttunuz mu? 

- Lütfen bana çocuklarımın yerini söyleyin.

- Polise gitmedin değil mi?

- Hayır tabi ki gitmedim. Konuştuğumuz gibi sizden haber bekledim.

Polisler, konuşma esnasında  adamın yerini tespit etmeye çalışıyorlardı. Fakat karşılaştıkları kişi çok profesyoneldi. Telefon sinyallerini kesen bir cihaz kullanıyordu. Bu yüzden de konumu bulunamıyordu. Adam polise gidebileceklerini düşünerek hareket ediyordu.  Önlem almadan adım atmıyordu. 

- Çocuklarınız siz istediğimiz şartları yerine getirene kadar bizle kalmaya devam edecek. 

- Tamam, şartlarınız nedir hemen söyleyin.

UMUT IŞIĞI 19

İkizleri kaçıranlar artık Bay Carlos’ un onların her istediğini yapacağından emindi. Onu yeterince bekletmiş ve sinirlerini iyice bozmuşlardı. Gerçekten de öyle olmuştu. Bay Watson kızlarını kaçıranlar karşısında artık kendini iyice çaresiz hissediyordu. Polisin şüpheliler hakkında bir şey elde edememesi de çabasıydı. 

Polis güvenlik şirketinin ve şüpheli gece kulübü sahibi Bay Charles’ in telefonlarını dinlemeye almıştı. Binaların etrafına keskin nişancılar yerleştirilmişti. 7/24 onları izliyorlardı. Onlarsa günlük rutinlerinde gözükseler de, dikkat çeken şey, Bay Charles’ in gece kulübüne gelen 18 yaşından küçük gençlerdi. Sırtlarında çantalar ile geliyor. Kısa bir süre sonra çıkıyorlardı. İlk bakışta kurye gibi dursalar da kaçırılma da tutuklanan zanlılara parayı veren gençte onlarla aynı yaştaydı. Bu çocuklara işlerini yaptırıyor olabilirdi. 

Gece kulübüne gelen gençler hemen takibe alındı. Yaşadıkları yerlerden kimlikleri belirlendi. Gençlerin hepsi 18 yaşından küçük lise öğrencileriydi. Bay Charles’ in adamları ile bağlantıları da tespit edilmişti. Gençlerden birini izlemeye aldılar. Takip için gencin evine gittiklerinde o da evden çıkıyordu. Hemen peşine takıldılar. Genç evden çıktıktan yarım saat sonra Bay Charles’ in adamlarından biriyle buluşup bir paket aldı. Polis memurları takibe devam ettiklerinde tek bir gönderici olmadığını gördüler. Teslimat sırasından birden fazla kişi kullanıyorlardı. Nihai kişiye ulaşacak olan paket hızlı bir şekilde el değiştiriyordu. Herkeste aynı çanta vardı. Aynı anda birden fazla teslimatta olabilirdi. Gencin evinden çıkan ekip sevkiyatın işleyişini gördüklerinde çok geniş çaplı bir operasyon gerektiğini anladılar. 

Çember sonunda daralmaya başlamıştı. Polisler gelişmelerden memnundu. İkizler için İlk defa bir umut ışığı belirmişti. 


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


BUNLARI DA GÖRMEK İSTEYEBİLİRSİN!

Facebook Yorumları