Edebiyat Vakti yazarı veya okuyucusu olarak münazaralara katılmak ve görüşünüzü en iyi şekilde savunabileceğinizi göstermek istiyorsanız, bizlere ulaşabilirsiniz.
0
1
5,059
okunma

Edebiyat, kişilerin duygu ve düşüncelerini en özgür biçimde ifade edebilmesine imkan sağlamış ve sağlamakta olan bir görüş dünyasıdır. Kişiler, arzu ettikleri akımı, sanatı, düşünceyi, arzu ettikleri biçimde ifade edebilmişlerdir. Edebiyatta asıl olan bir fikrin kanıtlanması değil; ifade edilmesidir.

Münazara, edebiyatımızın gelişmesi, farklı düşüncelerin bir arada bulunup yeniliklerin açığa çıkmasını sağlayan bir tekniktir. Biz de bu tekniği kullanarak farklı görüşlerin yansıtılabileceği bir ortam sağlamak amacıyla bazı edebi konularda münazara yapılmasını öngörmekteyiz.

Daha önce yazmış olduğum “Yazıma İmla Karıştı” ve “Arz-ı halin Keyfiyyesi Üzerine” başlıklı yazılarım da bu amaca hizmet etmek üzere yazılmıştır. İmla konusunda aldığım antitez görüşlerin ve yorumların olması, amacımız doğrultusunda bizlere umut vermektedir. Konuya dikkat çekebilmeyi kısmen de olsa başardığımızı göstermektedir.

Siz de Edebiyat Vakti Dergisi yazarı veya okuyucusu olarak münazaralara katılmak ve görüşünüzü en iyi şekilde savunabileceğinizi göstermek istiyorsanız, bizlere ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/edebiyatv

https://twitter.com/edebiyatv

https://www.instagram.com/edebiyatv/


Edebiyat dünyasının bir münazara platformunu oluşturarak farklı görüşler ve konulara ev sahipliği yapmak bizlere onur verecektir.

Saygılarımla… 


interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunları da görmek isteyebilirsin!