Daha önce genel yayın yönetmenliğini yönetici yazar Toğan Kuter Eren’in yürüttüğü Poesis ve Noesis kitap çalışmalarına hızla devam ediyor.

Ocak ayında Poesis ve Noesis kitap, Ne Okursan Elektronik Ticaret Şirketi ile birleşip Neo Yayın Grubu’nu kurdu. Şimdi başarının kalbine yepyeni bir yolla devam ediyoruz. Şair Aydın Zeyfeoğlu, birikimi ve yeteneğiyle Poesis Kitap Genel Yayın Yönetmenliği’ni 24 Şubat 2020’de yürütmeye başlayacaktır.

Şiir yazmak başarı değil, yaşanan acılar için ödenen bir bedeldir... Aydın Zeyfeoğlu

Aydın Zeyfeoğlu

1983 yılında Hatay-Antakya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Antakya’da tamamladı. 2005 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdi. Turizm sektörü dışında çeşitli sektörlerde de çalıştı (Araştırma ve Eğitim). Dönemsel olarak iki dönem mesleki yetiştirme kursunda eğitimci olarak çalıştı. 

Bezuvar, Berfin Bahar, Kurgu Edebiyat, Papirüs, Amanos Edebiyat dergilerinde şiirleri yayınlandı. Mayıs-2012’de “Güneşe uyanmak” isimli şiir kitabı Ürün Yayınlarından çıktı. 

2014 yılında kurdukları Amanos Edebiyat Dergisi’ni arkadaşlarıyla beraber yayınlamaya devam ediyor.

2014 yılında TMMOB Maden Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Maden Edebiyat yarışmasında “Madeni Azınlık” şiiri mansiyon ödülüne değer görüldü. 

2017 yılında Hasan Bayri Şiir Yarışması’nda “Soluksuz İkâmet” isimli şiiri 2.lik ödülüne değer görüldü.


interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunları da görmek isteyebilirsin!