"En büyük servetiniz ne bildiğinizdir. En büyük riskiniz de ne bilmediğinizdir... Risk her zaman vardır; öyleyse siz de ondan kaçınmak yerine, riski idare etmesini öğrenin."

SEYİRCİ OLMA SAHNEYE ÇIK!!!

Sizce risk almak nedir?

Bu soruya verdiğiniz cevap aslında sizin hayata bakış açımızı ve olaylara yaklaşımımızı gösteriyor. Risk almayı, kazanç olarak mı; yoksa bir kayıp olarak mı görüyorsunuz?

Aslına bakarsınız ikisi de muhtemel bir sonuçtur. Asıl olan alacağınız riskin size neler kazandıracak, neler kaybettireceğini görebilmektir.

Yüzde yüz doğru bir karar yoktur. Yeni bir seçim yaparken muhakkak kaybettiklerimiz de olacaktır. Önemli olan kazandıracaklarının daha fazla olmasıdır.

Hayatta alacağımız risklere karşı, karar vermeden önce detaylı bir şekilde araştırma yapıp, bilgi sahibi olmalıyız. Edindiğimizi bilgiler doğrultusunda da çok yönlü düşünerek, tüm alternatifleri değerlendirip ona göre nihai bir karar vermeliyiz. Böylece kararımızın sonuçlarının bizi mutlu etmesini sağlamış oluruz.

"En büyük servetiniz ne bildiğinizdir. En büyük riskiniz de ne bilmediğinizdir... Risk her zaman vardır; öyleyse siz de ondan kaçınmak yerine, riski idare etmesini öğrenin." Robert Kiyosaki

Değerlendirmeleriniz sonucunda alacağınız riskteki artılar, eksilerden fazla ise ve sizi daha mutlu edeceğini düşünüyorsanız harekete geçme zamanı gelmiş demektir.

 Bizim için iyi olduğunu düşündüğümüz şeyi hayata geçirememek ise, yapacağımız en son şey olmalıdır. Kararsız kalmanın hiç kimseye faydası yoktur, sadece yerinizde saymanızı sağlar. "Bir şeyi anlamanın tek yolu denemektir." Jack London.                                                                             

Sadece denemedim, dememek ve pişman olmamak için bile bazı riskleri almalısınız. Seçimlerinizin sonuçlarından bir şeyler öğrenirseniz, zaten asla kaybetmiş sayılmazsınız . Unutmayın risk almayan başarılı olamaz. 

"Dünyada hiç kimse, seyirci koltuğunda oturan cesur insanları alkışlamaz. Alkışlar, hep sahneye çıkan içindir." Tayfun Topaloğlu.

Hep sahneye çıkan kişi olmanız dileğiyle...


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


BUNLARI DA GÖRMEK İSTEYEBİLİRSİN!

Facebook Yorumları