Bazı zamanlar aynanın karşısına geçip tüm hırçınlığımla kırıp her parçasını un ufak etmek isterken, bazı zamanlar tüm vaktimi oturup sadece kendimi, yani sizi izleyerek geçirmeyi diliyorum. Bu iki dilek arasındaki bilinç dışı git gelim sizi anlama isteğimde değişikliğe neden olmakta.
492
okunma

SİZ BAYIM II !!!

Evet siz, kendimden nefret etmemin en başlıca nedeni siz çok sevgili bayım.

Öyle ki size karşı duymuş olduğum sinir katsayısı, kendime olan nefretimle paralellik göstermekte. Adeta size karşı hissettiğim hisler arada hiçbir nesne olmaksızın doğrudan bana ulaşmakta. Yani siz bayım, duygularım arasında ayna görevi görmektesiniz.Bazı zamanlar aynanın karşısına geçip tüm hırçınlığımla kırıp her parçasını un ufak etmek isterken, bazı zamanlar tüm vaktimi oturup sadece kendimi, yani sizi izleyerek geçirmeyi diliyorum. Bu iki dilek arasındaki bilinç dışı git gelim sizi anlama isteğimde değişikliğe neden olmakta. Esasında sizi anlama ve tanıma arzum kendimi anlamaya dayanıyor. Sizi tanıdıkça kendimi de tanıyorum adeta. Sizi tanıdıkça varlığınızın tesiri de o denli hissettiriyor kendini. İliklerimde varlığınızın yegane huzurunu hissederken, yokluğunuz beyin hücrelerime felç geçirtmeye ant içmiş gibi.

Evet siz, kendimi delicesine sevmemin en başlıca nedeni siz çok sevgili bayım.

Sevginiz yaşamımda bir istekten ziyade ihtiyaç olarak baş göstermekte. Sizi sevdikçe kendime duyduğum sempati artmakta, kalbimin dört odacığı ansızın huzur dolmakta. Yüksek olasılıkla Sabahattin Ali’nin ‘’Birçok şeylere ihtiyacımızı ancak onları görüp tanıdıktan sonra keşfetmez miyiz?’’ dediği noktaya süratle ulaşmamdan kaynaklı bu durum. Son zamanlarda bu ihtiyacı fazlasıyla duyumsamaktayım.

Ancak bayım, biz kadınlar çoğu zaman tüm ihtiyaçlarımızı usulca bir kenara bırakıp isteklerimize yönelebiliriz. Bunu hiç ihtiyacımız olmamasına rağmen yine de beğenip aldığımız pek çok ayakkabı, çanta veya kıyafetlerimize bakarak anlayabilirsiniz. Kimilerine göre fazla hınzırca yorumlanan bu davranış biçimimiz, tüm yorumlara rağmen biz kadınlarca ciddi bir kabul görmektedir. Bu davranışımızın temel nedenine gelecek olursak, ihtiyaçlar başlarda eksik kısımları tamamlayıp mutluluk yaratmalarına rağmen bir süre sonra kayıtsızlıklarıyla bütün hayat enerjimizi sömürebilmektedirler. Ve nihayetinde içerlerinde barındırdıkları ruhları ve mutlu etme kabiliyetlerini yitirmeleri ile kadınları vazgeçebilir seviyeye ulaştırmış olabilmektedirler.

Yani bayım, işin açıkçası biz kadınlar ihtiyaçlarımıza duyduğumuz koşulsuz bağlılık konusunda dünyanın bir numarasıyız diyebiliriz. Fakat bundan daha iyi olduğumuz bir konu ise, bütün bu koşulsuz bağlılığımıza rağmen bunu sıradanlaştıran baylardan beyin hücrelerimize felç geçirmek uğruna bile olsa vazgeçebiliriz.

                                                                                                                                              

                                                                                                                                             Sevgimle kalın Rosa 


interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunları da görmek isteyebilirsin!