menu
Mükemmel Hayran kaldım Komik Eğlenceli Beğenmedim Yok artık! EW!
Gece Kitaplığı'na ait Düş Batımı kitabına ait kitabın inceleme yazısıdır...

Hanife Mert Kaleminden...

Herkese mutlu, huzurlu ve güzel bir akşam diliyorum.

Yine hüzün ve acılarla dolu bir kitabın yorumu ile karşınızdayım. 

Bu kitabımızda, Hanife Hanım bize anneliğin kavramını anlatmış bir nevi. Her karakter ve her karakterin acılarla dolu yaşam öyküleri... Şöyle düşünecek olursak; her biri bize cesaret verici, hayatta yol gösterecek ibretlik hikayeler... Ele alınan konulardan biri, kalabalıklar içinde manevi olarak duyulan yalnızlık! O kadar açıklayıcı ve detaylı olarak aktarılmış ki okuyuculara, bu kitaba sahip olanların kitabı tekrar tekrar okuyacağını düşünüyorum! 

Kitabın en sevdiğim yanı akıcı bir anlatıma sahip olmakla birlikte günümüzde yaşanılan sıkıntıları dile getirmiş olması. Anne ve baba sevgisi bir çocuğa verilecek en güzel mirastır. Bir çocuk, anne baba sevgisinden yoksun olursa hayatında kendini asla güvende hissedemez ve hep bir yanı eksik kalır. Bu kitapta da ailenin acı dolu yok oluşunu, çocukların oradan oraya savrulmasını gözyaşları içerisinde okuyacaksınız! Halinize binlerce kez şükredecek ve sevdiklerinizin kıymetini daha iyi anlayacaksınız. Ailenin temeli anne ve babadır. O temel yıkılırsa hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Ufak şeyler birikerek bir aileyi çökertebilir fakat tüm sorunlara rağmen kenetlenip herşeyin üstesinden de gelinebilir. 

Hanife Hanım'ın kalemine müptela oldum. O kadar güzel, yalın bir dille anlatmış ki okumaya doyamayacaksınız. Kitapta; yazarın donanımı, birikimi kendini belli ediyor; karakterlerin psikolojik durumlarını mükemmel bir şekilde biz okuyuculara aktarmış.

Bu kitabı okumayan çok şey kaybeder. Ders verici ve öğretici nitelik taşıyor. Yazarımızın güzel yüreğine ve kalemine sağlık diyor, kıymetli yayınevimiz Gece Kitaplığı'na böyle güzel eserlerle bizleri buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum...

Resmiye KÜÇÜK interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Benzer Yazılar