Mihrap Altıntaş kaleminden Karına Yayınevine ait kitabın inceleme yazısıdır .

Mihrap Altıntaş Kaleminden...

Herkese kucak dolusu Merhabalar,

Ne kadar yerinde ve anlamlı bir eser bu böyle... Anlatmaya doyulmaz, okumaya da doyamadığım gibi. Çok muhteşemdi çok! 

Teknolojinin bizi esir almasıyla birlikte saçma sapan bir sosyal medya beğeni ve takipçi arttırma çabasıyla insanî duygularını yitirip kendi özünden uzaklaşarak bambaşka kişiliğe bürünmüş halinin anlatıldığı muhteşem bir eser... (Hepimizi ilgilendiren bir mesele anlayacağınız).

Kitabı okumaya başladığım ilk sayfadan itibaren kitap beni esir aldı. O kadar kederlendim kendimce keşke  70'li 80'li yıllarda yaşasaydım diye. O zamanlar her şey ne kadar güzelmiş. Dostluğun, sevginin, ailenin yeri hayatlarımızda daha bir özelmiş. İnsanlar birbirine daha fazla değer veriyor, birbirlerini daha çok dinleyip ortak noktada buluşuyor(mış). Sobanın üstünde pişen kestaneler, hep birlikte sofraya oturup hep birlikte kalkan saygı, sevgi yumağı çocuklar... (Şimdi nerede o saygı, sevgi! Zaruri ihtiyaçları görmenin arşı sıra herkesin elinde telefon, tablet...!)

Yazar öyle özel bir konu seçmiş ki ders verici, öğretici, düşündürücü, farkına vardıran... Bence herkese ayna tutacak bir eser olmuş. Belki insanlar okudukça geçmişe yolculuk yapar ve teknolojinin beyinleri etkisi altına almasına bir nebze olsun "dur!" der. 

Teknoloji yüzünden manevi duygularımız yok oluyor buna izin vermeyelim. Sevdiklerimizle zaman geçirelim ve günümüzün çoğunu internette geçirip zamanımızı öldürmeyelim. Zamanın katili olmayalım!

Şöyle düşünecek olursak; günlük işlerimizden geri kalıyoruz ve bunun sonucunda erteleme ve üşengeçlik oluşuyor. Daha sonra teknoloji dünyamız hastalığa dönüşüp bağımlılık yapıyor. Kitabı okuyunca zamanımızın ne kadar boşa geçtiğini ve sevdiklerimize yeteri kadar zaman ayırmadığımızın farkına varıyoruz. Hayatta hiçbir şeyi düzeltmek için geç kalınmış sayılmaz. Bu kitabı okuyun ve hayatınız olumlu anlamda değişsin... 

Son olarak şunu söylüyorum: Sevdiklerinizin kıymetini bilin. Hayat çok kısa... Bazı şeyler için geç kalmayın. Hatta kendinizi düzeltmek için buna hemen başlayın. Önce bir silkelenin, oturun düşünün, kendinizi günlük olarak takip edin. Aile, dostluk, arkadaşlık; bu dünyadaki herşeyden önemli ve değerli... Kıymetini bilin sevdiklerinizin.

Yazarımıza böyle güzel ve muhteşem bir kitap için çok teşekkür ediyor ve kıymetli yayınevimiz Karina Kitab'ın böyle güzel eserlerle bizleri buluşturmaya devam etmesini diliyorum.

Resmiye KÜÇÜK 


interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


BUNLARI DA GÖRMEK İSTEYEBİLİRSİN!