menu
Mükemmel Hayran kaldım Komik Eğlenceli Beğenmedim Yok artık! EW!

Yalnız Hatta Yapayalnız- Bir Sait Faik Abasıyanık Romanı

#Kitapİncelemesi #Kitap #Roman #SaitFaik Yalnız Hatta Yapayalnız- Bir Sait Faik Abasıyanık adlı eserin inceleme yazısıdır .

Herkese kocaman merhaba,

    • Destek Yayınların'dan yine muazzam, hafızalardan silinmeyecek güçlü bir eser.Öncelikle şunu söylemek istiyorum, okurken bol bol ağlayacaksınız. Mendilsiz yola çıkmayın, ağlarken benim gibi sayfaları ıslatmayın! Ne dram ama...! Başarılı bir yayın koordinatöründen zaten böyle muazzam bir eser  beklenirdi.

Sait Faik bu kadar güzel anlatılamazdı buna inanın! Yalnızlık bu kadar güzel anlatılmamıştı.Şöyle bir 1940 'lı yıllara yolculuk yapıp hafızalarımızın tozunu artırıyor #özlem hanım.(Ne de güzel yapıyor ama).Son zamanlarda böyle eserlere o kadar ihtiyacımız var ki.Ne kadar da hasret kalmışız böyle edebi türde kitaplara.Eski değerlerimiz kiymetlilerimiz unutuluyor malesef.Birilerinin hatırlatması gerekiyordu.

İlk  sayfasından son  sayfasına kadar buram buram edebiyat kokan bir eserle tanışacağınızın garantisini veririm sizlere.

Başlarda Sait  Faik 'in kendisini, ailesini, arkadaşlarını, yaşadığı çevreyi bizlere anlatmış...Bende Sait Faik ile ilgili bilmediğim bir çok yönünü öğrenmiş oldum böylelikle.

Kitapta aşk ,sevgi ,hayal kırıklığı, yalnızlık, mutsuzluk ve mutluluk kısacası bütün duygular mevcuttu.1940'ların çalkantılı dönemlerine de yer verilmiş kitapta.Şöyle bir İstanbul 'a doğru yolculuğa çıkıyor deniz havası  solumuş oluyorsunuz ve hayatındaki kadınları yakından tanıma fırsatı buluyorsunuz. Sait Faik'i bir de Özlem Hanım'ın kalemi ile okuyun.Sizler de kitaptan kopamayacak ve bu eseri tekrar tekrar okuyacaksınız eminim. 

Tekrar söylüyorum yine Destek Yayınları,  yine muhteşem hem öğretici bilgilendirici hemde duygu yüklü bir kitap tercih ediyorsanız bu kitap tam yerinde bir seçim olacaktır .

Tavsiye ediyorum her türlüsünden ısrarla. Kesinlikle okuyun. Özlem Hanım'ın kaleminden tadı damağımda emanet kalan bir eser oldu. Çokça tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.Yalnız Hatta Yapayalnız , kesinlikle okunmalı. Tavsiye edilmeli ve okutturulmalı...Destek Yayınları'na böyle güzel eserlerle bizleri buluşturduğu için tekrar tekrar teşekkür ediyorum...

Resmiye Küçük interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Benzer Yazılar