menu
Mükemmel Hayran kaldım Komik Eğlenceli Beğenmedim Yok artık! EW!
Nurgül Sönmez kaleminden Yasemin'in Savaşı adlı kitabın inceleme yazısıdır ...

Nurgül Sönmez Kaleminden...

Herkese kocaman Merhabalar,

Kitabı okumaya başlamadan önce yanınıza bolca peçete almayı unutmayın! 

Bu kitabı yorumlamaya asla ömrüm yetmez... Çok hassas ve sonuna kadar mücadelesini verdiğimiz vermeye de devam edeceğimiz bir konu... Çocuk istismarı ve tecavüzleri ... Yasemin'in hikayesi, tüm yüreklere dokunacak ve bütün herkese ders olacak karakterde bir eser...

Çocuklarımız bu hayattaki en büyük mutluluğumuz, yaşam sevincimiz ve onlar da büyüklerinin sevgisi ile gelecekte dimdik kendi ayakları üzerinde duran cennetten birer çiçektir. Ne yazık ki bu ülkede özellikle kız çocuklarımız yobaz zihniyetli insanlar tarafından hak etmediği şeyler yaşamakta. Benim yazmaya ne dilim varır ne de kaleme alabilirim. Yasemin'in yaşadıklarını okurken tüylerim diken diken oldu, yutkunduğum ve şoktan şoka girdiğim sayfalar... Kimi sayfaları elim titder vaziyette zor çevirdim. Her sayfasında gözyaşı döktüm. Hiçkimsenin hakkı yok bir kız çocuğunu daha oyun oynama çağında iken büyük bir birey yapmaya, özgürlüğünü çalmaya kimsenin hakkı yok!

Kocaman yürekli, cesur, olgun ve karşısına çıkan her engele rağmen yılmadan doğru bildiği yolda yürüyen Yasemin! O kadar ağır şeyler yaşadı ki...! Daha küçük yaştan itibaren o kadar büyük acılara göğüs gerdi ki...! Sabretti ve dimdik ayakta kaldı. Mücadelesi  örnek olacak  kutsallıkta... 

Bu kitap bütün Yaseminlerimize ithafen yazılmış! Mutlaka okuyalım ve okutturalım! 

Yaseminlerimizi soldurmayalım! Hiç kimsenin çocuk bedeni, çocuk ruhu, çocuk duyguları zarar görmesin. Zarar verenlere de sessiz kalmayalım. Herkes cezasını çeksin! Kimsenin yaptığı yanına kalmasın!

Böyle bir kitabı kaleme almak son derece cesaret ve kocaman bir yürek ister. Güzel yüreğinden ve başarılarından dolayı Nurgül Hanım'ı bir kez daha tebrik ederim. Nurgül Hanım'ı takdir ediyorum mücadelesinden dolayı. Yolu daima açık olsun.

Son söz olarak sunu söylüyorum; çocuklara dokunmayın! 

Kıymetli yazarımızın başarılarının devamını diliyor, yayınevimiz Uğur Tuna Yayınları'na böyle güzel eserlerle bizleri buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum.

Resmiye KÜÇÜK interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Benzer Yazılar