menu
Mükemmel Hayran kaldım Komik Eğlenceli Beğenmedim Yok artık! EW!
H. İhsan Sönmez kaleminden Zaman Tamircisi kitabının inceleme yazısıdır...

İhsan Sönmez kaleminden...

Herkese sevgi dolu mutlu bir gün  diliyorum.

Son zamanlarda arka arkaya okumuş olduğum dram türü romanlardan sonra psikoloji tarzında okuduğum bu roman bana ilaç gibi geldi. Kitaptan bahsetmeden önce şunu söylemek isterim ki okuyacağınız bu roman bambaşka bir kurguya sahip! 

Kitap otuz sekiz bölümden oluşuyor ve her bölümde bambaşka insanların hayatlarından kesitler sunuluyor. 

Zaman Tamircisi'nin ana teması, insanın kendi özüne dönmesidir. 

Kitaptan bahse gelirsek; İklim'in yaşadığı kötü olaylar sonucu bozulan psikolojisi... intihar girişimi... Kendi özüne dönerek kendisinin farkına varması ve mutlu, huzurlu, kendine güvenen bir insana dönüşmesi... 

İklim'in annesi... İlgi, sevgi göstermek nedir bilmeyen biriyken evladına bağlı ve sorumluluk sahibi bir anne olması... Sadri adlı karakterimizin yine yaşadığı kötü hayat tecrübelerinden sonra mutluluğu yakalaması, işinde son derece başarılı olması ve hak ettiği yere gelmesi... Bütün bunlar nasıl mı oluyor? Tabii ki Zaman Tamircisi sayesinde...!

Zaman Tamircisi kim? Dediğinizi duyar gibiyim! O mükemmel bir insan, o anlatılmaz yaşanır! Neden adının Zaman Tamircisi olduğu, kitapta detaylı olarak anlatılıyor. Bir nevi hiçlik konusu da ele alınmış. Manevi duygular somut nesnelerle bağdaştırılıp insanların bilinçaltına inerek gerçek kişilikleri ortaya çıkarmış. Sanki kitabı okumadım da Zaman Tamircisi ile sohbet ettim... Kitap bana bu lezzeti tattırdı. 

Psikolojik sorunları olan iki insanın yolları kesiştikten sonra sevginin, umudun, güvenin hala var oldugunu muazzam bir şekilde anlatıyor bize. Bu hayatta nefes aldığımız sürece hiçbir şeyin imkansız olmadığını, insanın istedikten sonra içindeki gücü ortaya çıkarabileceğini ve her şeyin üstesinden gelebileceğini açıklayıcı ve doyurucu olarak anlatıyor. 

Kitap icin o kadar çok şey söylemek isterim ki! Ben okumaya doyamadım. Ve sizler de doyamayacaksınız; buna eminim!Sizlerin de kendi hayatınızdan kesitler bulabileceğiniz, sorunlarınızla yüzleşmenizi sağlayacak bir roman oldugunu düşünüyorum. Kitap; korku, hırs, olumsuz düşüncelerin hayatımızda ne kadar kötü sonuçlar doğurduğunu da aktarıyor.

Kapak ilgi çekici ve gizemli... Puntoları göz yormayacak büyüklükte... Kesinlikle tavsiyemdir. Farkındalık ve içinizdeki güçlü kişiliği ortaya çıkarmak için bu eserle tanışmakta geç kalmayın! 

Yazarımızın kalemine yüreğine sağlık diyor ve Ekinoks Yayınevi'ne böyle muhteşem kitaplarla bizleri buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum.

Kitapla kalın, HOŞÇAKALIN.

Yeni yorumlarda GÖRÜŞMEK ÜZERE...

Resmiye Küçükinteractive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Benzer Yazılar