Her şey yarın. Bir sonra vuku bulacak olana ya da öncekine susamaktır.

SUSAMAK

 Bir adamın susaması veyahut kadının. Bu herhangi bir nesneye de olabilir. Gereksinimin başı-sonu-ortasını kestirebilmek kolay bir meziyet değildir Bu susamanın ihtiyacının temini için ummana düşersin. Bize söyleyeceği bir kelimeye susamış, bizi anlatacağı bir işarete susamış olarak da durabilir.Tam tarifi edilemeyebilir belki. Evrendeki serüvende her şey her şeye herkes herkese susamış vaziyetinde idamesini sürdürüyor.

Bir adım atıyorsun susayarak tüm uzuvların kurumaya yüztutarca ya aynı öyle. Suyu arayan bir adam ta derinlere iner ve akabindegayretine ulaşmış olur. Hatıraların arasında bir yangının varlığı olanlar içinde aynı şey geçerlidir. Onlarında alevlerin arasındaki suya değer atfederekbunun adını koymuşluğu belirir. Susamak. Kenar mahallelerin sokaklarında zamanzaman çocuklar-yabancılar gelir. Balkanlara, Tuna’ya ve daha ötelere yayılmakiçin geçit diye bilinen soğuk buz gibi sulara hasret. Mahallenin çocukları hepbirden çayırlığa iner. Bu çayırlık yeri mesken bellemeye susamıştır onlar.Ceviz ağacına susayan, ona hasret kesimler bir bir özler. Şafak vaktidirilerek, yatsıda uyuyan güneşin altında ve ağacın gölgesini bekler.

İki arkadaştan biri şair, biri çiftçi. Şair olan kalemi ile karalama parşömen kâğıdıyla hazırdır. Öyle ki herhangi bir hususiyeti karalamaya susamıştır. Toprağı için yağmur beklemeğe, ekinlerin kurumasından endişelenen diğer çiftçi suyu garipser. Derin mana aleminin merakında, tefekkür heykeli dikmeğe kimileri bekler. Tefekkür heykelinin yanında manalı bir sanat eseri de var ki, bunun için sükûna ve tuvallere susayanlar.

Her şey yarın. Bir sonra vuku bulacak olana ya da öncekine susamaktır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


BUNLARI DA GÖRMEK İSTEYEBİLİRSİN!