menu
Mükemmel Hayran kaldım Komik Eğlenceli Beğenmedim Yok artık! EW!
İkinci Kitabı olan" Geçmişten Gelen Cellat" kitabı hakkında ufak kesitler.

Geçmişten Gelen Cellat

Geçmişten Gelen Cellat

Geçmişten Gelen Cellat | Nurhan Işkın

Katilin Özrü adlı eserin devamı olan Geçmişten Gelen Cellat’ı okumaya hazır mısınız?

Yavaş, yavaş bilincinin açıldığını hissediyordu, başından sızan kan sol gözünden aşağıya doğru yüzüne akıyordu. Gayri ihtiyari kımıldamaya çalıştı. Ellerinin ve ayaklarının bağlı olduğunu anlaması çok uzun sürmedi. Artık kendine gelmişti. Hem terliyor hem de üşüyordu. Nasıl bu tuzağa düştüğünü; ne kadar aptal olduğunu kendine tekrarlayıp durdu. Hissettiği garip korkuyu anlamlandırmakta zorlanıyordu. Bağlı olduğunu bildiği halde istem dışı ellerini hareket ettirmeye çalıştı. Beyni düşünme yetisini kaybetmiş gibi sadece korkularına odaklanmıştı. Kendini zorlamaya başladı, hatırladıkları kesik kesik görüntülerdi. Zaman kavramını kaybetmişti…

Saygın iş adamı Serhat Kuyu’nun cesedini inceleyen Komiser Aylin Türkoğlu ve yardımcısı Sinan, cinayet ile ilgili buldukları ipuçlarını değerlendirirken, kurbanın kolundaki dövme ile yanına bırakılan notu takip edip, katile ulaşabilecekler miydi?

Ellerinde ki ipucu hakkında kimse konuşmak istemese de, bu tarihte önemli bir sorun yaşandığı gün gibi ortadaydı. Serhat Kuyu’nun yakın çevresini göz hapsinde tutan Komiser Aylin ve Sinan, Adli Tıp Patoloğu Doktor Zeynep ve Suç Bilim Uzmanı Enver Beyden de yardım almaktadırlar. Şirket çalışanlarının verdiği ifadeler birbiri ile tutarlı olsa da Komiser Aylin neyi gözden kaçırdığını kendi kendine sorgulamaktan vazgeçmiyordu.

Günümüzden on beş yıl önce Serhat Kuyu ne yapmıştı da, katil ipucu olarak bu tarihi not olarak bırakmıştı? Bu bir intikam cinayeti miydi? Soruşturma derinleştikçe öğrendiği bilgiler, Komiser Aylin Türkoğlu’nu katile yaklaştıracak mıydı? Geçmişin karanlık sokaklarından gelen cellat bu kadar yıl neyi beklemişti? Bir insan içinde tuttuğu öfkeyi bastırarak bu kadar yıl sonra ortaya çıkmak için doğru zamanı mı bekler yoksa birden bire yaşadığı olayın gerçekliğini mi kabul ederdi?

Aylin bir taraftan davayı soruştururken, kendi geçmişinin karanlık sokaklarında ruhunu acıtan olaylarla yüzleşebilecek miydi? Hakan ile ilişkisi, kendi korkuları yüzünden nasıl bir son ile buluşacaktı. Kadına şiddetin, taciz ve tecavüzün insan ruhunda bıraktığı yaraları okurken, yüreğinizde acının korkunç şiddetini hissedeceksiniz. Heyecanın düşmediği, kurgusu ve olay akışı ile elinizden bırakamayacağınız, Geçmişten Gelen Cellat, haklıyken haksız konumuna düşen bir kadının adım adım suça yürüyüşünün hikayesidir…

Nurhan Işkın, Almanya’da dünyaya geldi ve eğitim hayatını orada tamamladıktan sonra, Türkiye’ye gelerek İzmir’e yerleşti.  Aslen Sivas’lı olan yazar, evli ve iki çocuk sahibidir.

Nurhan Işkın’ın ilk polisiye romanı Katilin Özrü 2014 yılında basıldı. Onun devamı niteliğindeki Geçmişten Gelen Cellat ise 2017’de yayınlandı.interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Benzer Yazılar