menu
Mükemmel Hayran kaldım Komik Eğlenceli Beğenmedim Yok artık! EW!
''Bazı sırlar vardır, yalnız dostlara anlatılacak. Bazı sırlar vardır, dostlara bile anlatılmayacak. Bazı sırlar vardır, kendimize bile açıklanmayacak.''


Friedrich Nietzsche

1.

Kaç gecedir uyumuyorum. Kafamın içindeki sokaklarda dolanıyorum sürekli. Birilerinden kaçıyorum ya da birilerini arıyorum. Ne fark eder? İkisi de hemen hemen aynı şey. Bir kaçarsın bir ararsın hayat böyle geçer. Yalnız bir mutluluktan kaçmadım hiç, bir mutluluğu yakalayamadım hiç... Gözlerim dolma raddesine geldiğinde, annem ya da babam arar bir takım dertleri fısıldarlar kulağıma. Elimdeki çay bardağımı fırlatırım leke kalsın diye duvarımda. kalsın ki her gördüğüm de o lekeyi hatırlayayayım, lanetimi hatırlayayayım...

Hüzünlü klasik müzikler dinleyip içtiğim biranın sayısı kontrolümden çıkınca uyumak için bir çaba sarfederim işte o çabalarda seni düşünürüm. Beynimin sokaklarında ya senden kaçarım ya seni ararım. Ne fark eder? Seninle ilgiliyim. Aklım seninle ilgili. Aklımdaki semtlerin tüm belediyeleri seninle ilgili. Sen ilgilerin en güzeli. Sevmesen de kendini bence hak ediyorsun bu sevgiyi. 

Bende sevmiyorum kendimi biliyorsun. Bunu kanıtlamıştım sana saatlerce konuşup beni dinlediğin , dinlediğin ama hiçbir bok söylemediğin akşamlarda. Yine bira yine bira yine bira sonra rakı dur! Kafanı kaldır. Gökyüzüne bak. Arabesk dinle , Arabesk ol. Musiki cemiyetlerinde sevdanı anlat. Yazdığın her şeyi çöpe at.

2.

Gecenin köründe sigaranın yetmeyeceğini anlarsın ama artık çok geçtir ya! Çaresiz uyumaya çalışırsın, uyku denen meret bir türlü gelmez. Kulağına müzikler takarsın. En hüzünlü piano konçertolarını dinlersin. Ne hikmetse o uyku tam senin sigaranın bittiği gece gelmez. Yarın yolluk ayırmışsındır bi tane çünkü bakkal sen evden çıkıp otobüse yetişmeye çalışırken açık değildir. Onu yakarsın. ''Oh be!'' dersin içinden. Ben tamamım...

işte tam o sigaranın içilme anısın sen. İnsan seninleyken ben tamamım der durur etrafında. Başka da hiç bir bok düşünmez. Ancak sen buna izin vermezsin. Bin bir türlü kelimelerle kalp kırmayı iyi bilirsin. Ondandır içtiğim bira ve şarap sayısı, seninle geçirdiğim vakitle doğru orantılı. Neden? Ağzıma tıkıyorsun söylediğim tüm güzel sözleri. Neden? içimden geçen güzellikleri söküp ''gereksiz at bunu bence'' diyorsun. Neden? artık kendini bana bırakmıyorsun. NEDEN?

3.

Fazla romantik olduğumuz dönemler oldu ama geçti. Şimdi televizyon yada bilgisayar başında elimizde makarnalarla pinekleyip saçma sapan sosyal mecralarda ahkam kesme zamanı! Hepimiz yani tüm umutsuzlar ve kaybolmuşlar ormana gidiyoruz. Baltalar elimizde eski usul takılıyoruz. Yılmışız çünkü modern olanın bizden alıp götürdüklerine karşı, bıkkınız bir de o var tabi post modern karakterlele uğraşmaktan. Yani kısacası canımız sıkkın. Ormanda ağaçlarla el ele verip insan avına çıktık.

4.

Bazen çevreme baktığımda gerçekten kıyametin koptuğunu düşünmeye başlıyorum. Kıyamet koptu ve biz aslında kıyametin koptuğu ana doğduk. Tüm yaşadığımız hayatlar ise kıyametin kendisi... Biz kıyameti yaşıyorduk ve kaybedecek hiçbir şeyimiz yoktu. Yine de bunu düşünmememiz için ellerinden geleni yapan bir takım mekanizmalara takılıyorduk. Ellerimiz hep meşguldu ama başka insanlarla değildi (Biz öyle sanıyorduk). Yanılıyorduk. Yoruluyorduk. Çevremize bakınca hayatı güzel sanıyorduk. Bunlar benim için birer palavra. Ben çevreme baktığımda kıyameti görüyorum. Benim adım Friedrich Nietzsche!

5.

Bir kuyunun içinde uyandım. Gözlerim acıyor. Ağlamaktan mı? Rüyamda ağladığımı hatırlıyorum. Gerçek olabilir mi? Kuyunun dibinde bir ayna ve lavabo var. Orada kendime bakıyorum. Gözlerim kıpkırmızı. Sanırım rüyamın artık bir rüya olmadığına eminim. Beni buraya getirdin. Sana yalvardığımı ve ağladığımı hatırlıyorum. Aynadaki yüzüme bakınca her şeyi hatırlıyorum. Göğüsümde tarifsiz bir acı hissediyorum. Duyguların insana acı verdiğini hissedebiliyorum. Tam göğüsümün ortasında kayıp giden acılı bir his. Ve bir anda uyanıyorum. Terden sırılsıklamım. Yüzümü yıkayıp aynada kendime bakıyorum. Gözlerim yine kıpkırmızı...interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Benzer Yazılar