Depresyon duygulanım beyinde ikamet ettiği müddetçe, kan hücrelerine karışması da olası yüksek bir olanaktır.
0
0
1,941
okunma

Beyin, anlamanın gizemini kana yansıtabilecek saklı bir güç olduğu gibi, bedenle mana arasındaki iletiyi kuran büyük bir etkileşim mekanizması.

Beyin, bedenin ana zirvesinde taht kurmuş, bedenin her bir hücresinin işlevinden haberdar olup, her bir hücresine komut veren bir hakim.

            -Gürsel Özkır

Her ne kadar kendisinin izni dışında çevreden gelen darbelere maruz kalsa da bedenin kendisi, akıbetini beynin ikazıyla yaşar.

Çünkü, sinir hücreler, darbelere binaen ezilen nöronların feryadını beyne aniden ulaştırır ve beyin, kendisine ulaşan bu sinir oluşumları, kendi tarafından ezilen nöronların feryadını kabul gördüğünün haberini sinirler vasıtasıyla ezilen bölgeye veya uzva iletir.

Beyin; hakimiyetini üstlenmiş olduğu bu bedende, dönen dönemeçlerden acı ve tatlının hissiyatına, sezgisine, algısına ve idrak edilmesine her daim öncü olmasıyla birlikte, olmazsa olmazın zaruri ihtiyaçları yaşamasına katıksız, fevkalade bir güçle etkendir.

Beyin, idrak etmenin ana merkezi, anlam ifadesinin komut aldığı, dizayn edildiği yer, dolayısıyla beyne bulaşan her bir damla kanın ruhun algı reseptöründe çeşitli gölgeler oluşturması doğruluk ilkelerine dahil olduğunu ayrıntıyla izah ediyor, her ne kadar inanması güç bir seviyede seyre dursa da.

Bedenin bütün fonksiyonel yapı ve görevi beyin tarafından yönetiliyor,  beynin düşünce boyutunda var olan tüm duygulanım, kan hücrelerine de nüfus etmesi mümkündür; bu nedenle, depresyon duygulanım beyinde ikamet ettiği müddetçe, kan hücrelerine karışması büyük bir olanaktır. Bu olanakları nicel veya gerek dahilinde nitel bilim düzeyinde yansıtabilen teknolojik gelişimi söz konusu olduğunda veya ise,depresyon; kan ve idrar tetkiklerinyle teşhisi konulması mümkündür.


”Beyin, anlamanın gizemini kana yansıtabilecek saklı bir güç olduğu gibi, bedenle mana arasındaki iletiyi kuran büyük bir etkileşim mekanizması.”            -Gürsel Özkır


interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunları da görmek isteyebilirsin!