menu
Mükemmel Hayran kaldım Komik Eğlenceli Beğenmedim Yok artık! EW!
Okyanus derin, kayık küçük; düşünceler büyük, beyin küçük ama kayığı okyanusta batırmayan beyni düşüncelerle boğmaz.

        Düşünceler denizinde yüzüyorum. Garip ama aklıma ilk bu cümle geldi. Niye, neden bilmiyorum ama bir deniz kadar geniş, bir dere kadar dar içimdeki duygular. Fırtınalar kopuyor içimde yazmak istiyorum ve yazıyorum. Yazıyorum ve fırtına biran olsun duruluyor. Sonra yeniden başlıyor. Bal mumundan bir heykele bakar gibi yazdıklarıma bakıyorum. Derin düşüncelere dalıyorum ama şunu biliyorum yazdıktan sonra belki yazdıklarımı okumadan bu kağıdı yırtıp atacağım. O zaman niye yazıyorum? Neden kağıt ve kalem israfı yapıyorum? Bilmiyorum. Belki rahatlamak için bir an olsun kafamı bu yazı ile meşgul edip rahatlamak için.


        Derin denizlere yelken açıyorum. Küçücük bir kayıkla kocaman okyanusları geçmeye çalışıyorum. Hayatı izliyorum neden varım? Niye buradayım? Sonra birden Allah’a kulluk geliyor aklıma. Kul muyum? Gerçekten kulluk vazifemi yerine getirebiliyor muyum? Dünya dertlerine kapılmış. Dünya meşgalesi içinde kaybolmuş korku ile yaşayan kul olabilir mi? Birden aklıma işim geliyor. Diğer işlerle kıyaslıyorum ve diyorum bak bir işin var ve belki dünyanın en güzel işini yapıyorsun öğretmenlik yapıyorsun diyorum kendi kendime evet ben bir öğretmenim ama öğretmenlerin çok olmasından mıdır? Bilmem değersiz olduğumu hissediyorum biranda. Sonra şükrediyorum Allah’a bir işim var. Evime ekmek götürebileceğim bir işim. Sonra birden aklıma Afrika geliyor. Sabah yediğim poğaçanın bayat olmadından yakınmam izliyor bu düşünceyi. İnsanlar yemek bulamazken belki bir gün bile beklememiş o nimete laf ediyorum. Ne garip dimi insanlık? Kimileri açlıkla savaşırken kimileri şükretmeyi unutuyor. 


     Aklıma ilk gelenleri yazıyorum sırf kendimi rahatlatmak için. Okyanus derin, kayık küçük; düşünceler büyük, beyin küçük ama kayığı okyanusta batırmayan beyni düşüncelerle boğmaz. 


                  Muhammet İkbal ÇOLAKinteractive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Benzer Yazılar