menu
Mükemmel Hayran kaldım Komik Eğlenceli Beğenmedim Yok artık! EW!

Kitapların Arasından Yansıyan Bir Işık: Diorama

İyi bir kitapta kaybolabilirsin. Seni başka bir yere, başka bir zamana ve hatta başka alemlere taşırlar. Pekala, Tokyo tasarımcısı, Monde, kitap severleri başka bir dünyaya götürmek için kendi yolunu buldu, bu kitap - kitap rafı diorama adı verilen bir sanat projesi.

Japon sanatçı ilk olarak Dioramas'ı uluslararası sanat etkinliği Design Festa'da tanıttı ve projesine büyük ilgi ile karşılandı. 

Nedir bu Diorama?

Nedir bu Diorama?

Ağırlıklı olarak ahşaptan yapılan minyatür bir sokak. Neredeyse kitap kalınlığında ve kitapların arasından kütüphanelere egzotik bir hava katıyor. Ahşap model, iki karton roman arasında rahatça sığacak şekilde boyutlandırılmış ve loş ışıklı sokak estetiğine eklenecek ışıkları da içeriyor. 

Çeşitli malzemelerle çalıştıktan sonra, bugün gördüğünüz tasarım ortaya çıktı. Çalışma Japonya'da büyük yankı buldu. Sanatçı "sadece Japonya'da değil, Türkiye, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi deniz aşırı ülkelere de çalışmalarını tanıtmak istiyorum." dedi.

Ne kadar da güzeller değil mi? Umarım ülkemizde de kısa sürede böyle şeyler görebiliriz. Aşağıda Diorama sanatının farklı örneklerini görebiliriz.

Ne kadar da güzeller değil mi? Umarım ülkemizde de kısa sürede böyle şeyler görebiliriz. Aşağıda Diorama sanatının farklı örneklerini görebiliriz.interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Benzer Yazılar