Renklerin sorunların çözümüne katkıları olabilir mi?

İnsanoğlu hayatını istediği şekilde biçimlendirebilir. Bunun için de doğada bulunan renk cümbüşünü kullanabilmeli bazen. Bir sanatçının tuvali, yaratacağı eser için ne ifade ediyorsa Tabiat Ana da aynı çağırışımı yapacaktır. Kullanacağı renkler pekala yaşamının bir anlam kazanmasına yol gösterebilir.

Renklere hayatta yüklenilen anlamları ile bakarak karışımlar elde edebilirsek, pek çok sorunun kendiliğinden çözümü ortaya çıkacaktır. Söz gelimi; sarı umudun, zekanın ve inceliğin rengidir. Aşkın rengi kırmızı ile karıştırılırsa turuncu renk elde edilir ki bir çok kültürde bu, umutlu bir bekleyişin sonunda güven verici ilişkiyi ifade eder. Peki aynı sarı,özgürlüğün rengi mavi ile buluşursa doğanın ve huzurun rengi yeşili elde edersiniz. Bundan da umutla tasarlanmış yolculukların sizi özgürlüğe yani doğaya döndüreceğini anlarsınız. Beyaz; saflığı, temizliği ve istikrarı siyah ise gücü, tutkuyu bazen karamsarlığı ifade eder. İki renk buluşturulduğunda ise hayatımızdaki dengenin rengi olan gri alanlarımız ortaya çıkar. Mor ve lacivert aynı renklerden meydana gelse de kırmızı ve mavinin içine katacağımız oranlar asaletinizi veya verimliliğinizi etkiler.

Sonuç olarak; hayat denen olgu kimilerimiz için zorlu geçiyor olabilir. İşte o zamanlarda doğa tuvalimizi elimize alıp renkleri istediğimiz gibi karıştırarak çözümler üretmeliyiz. Mesela matemlerimizi özlemle birleştirip umut ekleyebilirsek kendimizi rahatlatabiliriz. Bunun için koyu renkli olaylar karşısına açık renkte temiz sayfalar açabilmemiz yeterli olacaktır. Unutmayın. Ne olursa olsun her zaman bir çözüm vardır. Bir renk...


interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


BUNLARI DA GÖRMEK İSTEYEBİLİRSİN!