İnatçı ve başına buyruk düşünce yapınız karşınızdaki şahsı kırıp incitmenin yanı sıra kişideki şiddet eğilimini arttırmaktadır. Sonrasında pişman olup yalvarırcasına defalarca dilediğiniz özürler, sorunun konuşulup çözüme kavuşacağı esnasındaki umarsız hal ve hareketleriniz göz önünde bulundurulduğunda daha az rahatsız edici olsa da kişide üstün çabanızla oluşturduğunuz hiddet duvarını kırma konusunda ne yazık ki yeterince etkin olamıyor.

SİZ BAYIM

Siz, dünyanın sizin etrafınızda döndüğünü düşünen çok sevgili bayım;

Kırmış olduğunuz kalbimin farkındalığına rağmen ısrarcı kaba tavırlarınız zatımın tahammül seviyesini aşmakla beraber size bu cüretin ben tarafından verilmiş olabileceği ihtimali kalbimi sıkıştırarak beni derin ve bunaltıcı düşüncelere sevketmektedir. İnatçı ve başına buyruk düşünce yapınız karşınızdaki şahsı kırıp incitmenin yanı sıra kişideki şiddet eğilimini arttırmaktadır. Sonrasında pişman olup yalvarırcasına defalarca dilediğiniz özürler, sorunun konuşulup çözüme kavuşacağı esnasındaki umarsız hal ve hareketleriniz göz önünde bulundurulduğunda daha az rahatsız edici olsa da kişide üstün çabanızla oluşturduğunuz hiddet duvarını kırma konusunda ne yazık ki yeterince etkin olamıyor. Bunu defalarca en münasip şekilde size ifade etmiş olsam dahi yüreğimin bir parçasında hala hasıl olan inançla size tekrar açıklama gereksinimi hissetmiş bulunmaktayım.

Öncelikle sizin de farkında olduğunuzu düşündüğüm kimi zaman soğuk kimi zaman oldukça sıcak ve çoğunlukla dengesiz olan tavırlarınızdan bahsetmek istiyorum. Karşınızdaki şahsın bir yürek taşıdığını unutup ona adeta taştan bir oyuncakmış gibi davranmanız, zamanı evrensel saat diliminin dışında yaşayıp, sizin dışınızdakilerin bu zamana uymasını beklemeniz, görüşmek için harcanan zamanın sizin yanınızda geçirilen zamandan fazla olması ancak sizin bunu hiçbir şekilde dile getirmeden size ait bir hakmış gibi davranmanız, istediğiniz şey gerçekleşmeyince içinizden kontrolsüz bir canavarın ortaya çıkıvermesi, sizin söyleyecek bir şeyiniz yoksa karşınızdakini dinleme nezaketigöstermeksizin konuşmayı süratle sonlandırma girişiminiz, evrenin en önemli işini yaptığınız düşüncesine kapılmanızla beraber görüşmelerinizi işlerinizin arasına sıkıştırmanız, sadece kendinizin yoğun ve yorgun olduğu düşüncesi içerisinde olup sürekli ayağınıza çağırmanız ve bundan herhangi bir mahcubiyet belirtisi göstermeksizin sinsi bir haz almanız sizinle geçirdiğim süreç içerisinde beni yıpratmakla kalmayıp hayata karşı isteksizliğe sebebiyet verdi.

İçinizde az da olsa yer edinmiş olduğum düşüncesiyle son kez size kendimi izah ettim. Eğer ki geçirdiğimiz süreç sizin içinde alalade geçen diğer günlerden bir nebzede olsa farklıysa, sizi kırmış olduğunuz kalbi onarmaya davet ediyorum. Umarım zatınız bu konuda faydalı girişimlerde bulunur, aksi takdirde geçirdiğimiz onca süreç iki taraf içinde zaman israfının ötesinde olmayacak.

                                                                                                                                       Sevgimle kalın Rosa

 


interactive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!