menu
Mükemmel Hayran kaldım Komik Eğlenceli Beğenmedim Yok artık! EW!

Türkiye Nasıl Marka Olur Sorusunun Yanıtı Bu Kitapta

Dijital pazarlama uzmanı ve marka yöneticisi Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kaleme alınan ve Dikeyeksen Yayıncılık etiketiyle yayınlanan “Stratejik Marka Yönetimi” kitabı raflardaki yerini aldı.

Mürsel Ferhat SağlamStratejik Marka Yönetimi kitabında 35 farklı başlıkta marka yönetimini işliyor. Konu başlıkları itibariyle ilgi çeken ve sıradanlıktan uzak bir okuma deneyimi kazandıracağı kesin olan bu kitabın değindiği konulardan biri tüm Türkiye’yi ilgilendiriyor.

“Türkiye Bir Sürdürülebilir Marka Mıdır?” başlığı ekseninde, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda ulaşmaya çalıştığı ekonomik kazanımlar için uygulaması gerekenlerin başında Türkiye’nin “marka ülke” olması gerektiğini vurgulayan Mürsel Ferhat Sağlam’a göre Türkiye’nin markalaşma yolunda öncelikle olumsuz manada sık sık vurgulanan “Burası Türkiye!” imajından kurtulması gerekiyor.

Kitabın ana konusu markalaşmak fakat kitapta meselenin “nedir”inden ziyade “nasıl”ına odaklanılmış. Her sektörden profesyonellerin merakla beklediği Stratejik Marka Yönetimi kitabı Mart 2017’de raflardaki yerini aldı.

Yazar Hakkında |  Mürsel Ferhat SAĞLAM

16 Nisan 1989’da İstanbul’da doğdu. Aslen İskilipli’dir. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü ve Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında master eğitimini tamamlamıştır. Akademik kariyerini Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında doktora seviyesinde sürdürmektedir. 2012’de Ajans Paradise, 2014’te Şilep Dergi’yi kurmuş olan yazarın roman, hikâye ve deneme türünde yayınlanmış eserleri bulunmaktadır.

Mürsel Ferhat Sağlam; dijital pazarlama, sosyal medya, içerik pazarlama, online itibar yönetimi ve dijital marka yönetimi alanlarında kişi ve markalara danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca dijital pazarlama, marka yönetimi, sosyal medya, içerik pazarlaması, girişimcilik konularında üniversitelerde ve belediyelerde eğitimler ve konferanslar vermektedir. Sektör profesyonelleri ve markalar tarafından takip edilen mecralarda dijital pazarlama ve marka yönetimi hakkında makaleleri yayınlanmaktadır. Stratejik Marka Yönetimi yazarın yayınlanmış 5. kitabıdır.

Yazarla İletişim;

Facebook            : /MurselSaglam

Twitter                : @MurselSaglam

Instagram          : @MurselSaglaminteractive connectionBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Benzer Yazılar